korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

RECENZIA: Rodinný balzam na pleť Med & Rakytník od Manufaktury

RECENZIA: Rodinný balzam na pleť Med & Rakytník od Manufaktury
Zdroj: redakcia
Bratislava 12. december 2017 - Na jeseň i v zime často zápasím s problémom suchej pleti. Počas leta som načerpávala slnečné lúče plnými dúškami a pleti som dopriala dostatok živín aj vďaka sezónnemu ovociu, taktiež som jej dopriala zdraviu prospešné účinky morskej vody. Avšak s nástupom jesenných mesiacov, ktoré sa rýchlo prehupli do mrazivej zimy, som cítila, ako sa mi pokožka napína, je suchá a citlivá.

Keď sa mi do rúk dostala limitovaná edícia Med & Rakytník s marhuľovým olejom od českej značky Manufaktura, už na prvý pohľad som zatúžila si krém naniesť na pleť. Sympatické 50-ml balenie s pumpičkou sa môže stať súčasťou vašich kabeliek. Uzáver pekne zapadne, takže sa nemusíte obávať toho, že by sa vám krémik v kabelke otvoril. Kto pozná liečivé účinky rakytníku, si môže byť aj v tomto prípade istý, že ide na istotu.

Edícia Med & Rakytník kombinuje dve zložky, ktoré sú staré ako samotné ľudstvo. Grécky lekár Hippocrates považoval med za tajomstvo dlhovekosti a používal ho na liečenie rán. Kleopatra zase pravidelne dopriala svojej pokožke kúpeľ z medu a mlieka. Prečo by sme sa teda nerozmaznávali aj my? Med, bohatý na minerály, vitamíny, antioxidanty a iné cenné látky, má hydratačné, vyživujúce, upokojujúce a zjemňujúce účinky na pokožku. Pre jesenno-zimné vydanie Manufaktura vybrala vysoko kvalitný med od dlhoročného včelára z čistej prírody českej krajiny.

Na prst si napumpujete presne také množstvo krému, aké potrebujete a nanesiete ho na pleť. Krém má jemnú konzistenciu, ani príliš hustú ani tekutú. Skutočne sa do pár sekúnd vpije do pokožky a vy nadobudnete pocit, akoby sa vám na povrchu kože vytvoril ochranný film. A tá vôňa! Kombinácia medu a marhúľ je veľmi príjemná, hrejivá a nevtieravá.

Mám aj malého syna, ktorý sa veľmi nerád natiera krémami – asi ako každé dieťa. Tu však spravil výnimku. Napumpoval si malé množstvo na prst a ľahko si krémik rozotrel po tváričke. Ani nevedel ako rýchlo a bol pripravený vyštartovať do školy. Takže veľmi ľahko sa stane „rodinným balzamom na pleť“.

Tento vysoko výživný pleťový balzam môžete využiť ako pravidelnú starostlivosť pre suchú pokožku alebo ako ochranu každej pleti v nepriaznivom počasí. Napomáha zamedziť dehydratácii a podráždeniu chladom a vetrom a poskytuje pleti pocit pohody. Takže ak sa vyberiete aj teraz na lyžovačku, nezabudni si pribaliť tento ochranný balzam.

Pozreli sme sa aj na zloženie. Spojenie lesného medu, rakytníka, ovseného beta-glukánu, výťažku z pšenice a panthenolu poskytne pokožke hydratáciu, vláčnosť, regeneráciu a ochranu. A jeho cena? Príjemne poteší, stojí 9,55 eur.

Zdroj: redakcia zzz.sk

Dátum zverejnenia: