korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

RECENZIA: Trápi vás suchá pokožka? Nemusí ... My sme testovali aj za vás produkty Atoderm od Biodermy

RECENZIA: Trápi vás suchá pokožka? Nemusí ... My sme testovali aj za vás produkty Atoderm od Biodermy
Zdroj: redakcia
Bratislava 26. január 2018 - Ak máte aj vy veľmi suchú pokožku alebo trpíte ekzémom, určite vás budú zaujímať výsledky nášho testovania. Tentokrát sme sa pozreli bližšie na dva produkty od Biodermy, konkrétne z rady Atoderm – Atoderm Intensive Baume a Atoderm Intensive Gel moussant.

Ak vaša pokožka nie je bezproblémová, viete, že výberu vhodnej kozmetiky musíte venovať zvláštnu starostlivosť. Ak je koža narušená, uľahčuje prienik alergénov a podporuje rozvoj infekcie. Bežné prípravky môžu veľmi suchú pokožku a pokožku trpiacu ekzémom vysušovať a dráždiť. Treba sa preto zamerať na výrobky, ktoré ju premasťujú, zamedzujú  strate vodu a posilňujú kožnú bariéru. A určite nezabúdajte na pravidelnosť, a starajte sa o pokožku aj vtedy, keď je prechodne bez ťažkostí.

Prípravky sme dali otestovať našej redaktorke, ktorá má suchú pokožku a jej synovi, ktorý má ekzém. Má ložiská hlavne na nohách a čiastočne na rukách. Vždy v lete, počas pobytu pri mori sa mu stav zlepší a zhoršenie pociťuje hlavne v zime. Bežné mydlá mu telo vysušujú. Na tekutý čistiaci gél Atoderm Intensive Gel moussant si zvykol veľmi rýchlo. Je určený na pokožku tela i tváre dojčiat, detí a dospelých. Vďaka aktívnym zložkám a vitamínu PP zabraňuje množeniu mikroorganizmov zodpovedných za chronický priebeh ochorenia a návrat príznakov. Ako je zrejmé už z názvu, ide o gél modrej farby a jemnej „čistej“ vône. Čo je dôležité, je bez parabénov a hypoalergénny. Gél sa dáva na mokrú pokožku, jemným šúchaním sa tvorí pena a keď je koža čistá, opláchne sa a osuší. Na výber sú dve veľkosti balenia, 200 ml balenie dostanete kúpiť za 9,19 eur. Cenovo výhodnejšie je väčšie balenie, 1 liter vyjde 16,39 eur.

Po sprchovaní je dôležité suchú pokožku dôkladne premastiť. Vtedy nastupuje Atoderm Intensive Baume. Zastavuje intenzívne svrbenie a znižuje nutkanie k škriabaniu postihnutých miest. Je obohatený o upokojujúce a čistiace zložky, ktoré okamžite upokojujú podráždenie. Tak ako gél, aj krém je hypoalergénny, bez parabénov a parfumu. My sme ho používali na telo i na tvár, a odstránili sme aj malé šupinky z okolia nosa.

Atoderm Intensive obnovuje ochrannú bariéru pokožky udržateľným spôsobom vďaka exkluzívnemu LipigeniumTM komplexu, ktorý tvorí biolipidy prirodzene sa vyskytujúce v pokožke. Testovali sme 500 ml balenie s praktickým balením s pumpičkou. Toto balenie vydrží skutočne dosť dlho. Po mesiaci používania nám ostala stále zhruba jedna tretina. Ak vás zaujíma cena, za 500 ml zaplatíte 22,59 eur.Krém nevonia, čo oceňujeme, pretože parfumované prípravky nám zvykli spôsobovať svrbenie a vysušovať pokožku. Skvelá je aj akurátna hustota, krém nie je ani príliš hustý ani príliš riedky. Ľahko sa rozotiera a rýchlo sa vpije do pokožky.

Po zhruba mesačnom testovaní môžeme skonštatovať, že produkty rady Atoderm pokožku upokojujú a svrbí nás podstatne menej. Koža je vyživená a suché miesta ustupujú a sú menej nápadné. Je lepšie keď si môžete kožu natierať dvakrát denne, vtedy sú účinky ešte lepšie. Túto radu teda ocenia nielen ľudia s ekzémom, ale i tí, ktorí majú problém „len“ so suchou pokožkou.

Sme zvedaví na vaše skúsenosti s touto radou :).

Zdroj: redakcia zzz.sk

Dátum zverejnenia: