korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

UKONČENÁ SÚŤAŽ: Bylinky – antibiotiká z prírodnej lekárne

UKONČENÁ SÚŤAŽ: Bylinky – antibiotiká z prírodnej lekárne
Zdroj: www.herbex.sk

Prechladnutie, oslabená imunita či žalúdočné problémy. Časté nepríjemnosti, ktoré nás dokážu vyradiť z každodenného kolotoča povinností aj na niekoľko dní. Ako do boja s kašľom či žalúdočnou virózou? Skúste bylinky, ktoré pomáhajú. 

Počas zimných mesiacoch je organizmus vystavený nepríjemným vonkajším vplyvom, výsledkom čoho je často prechladnutie, ktoré pretrváva niekoľko dní. Ak ste sa aj vy ocitli v posteli a bojujete s otravným kašľom či kýchaním, skúste svoju liečbu podporiť aj výraznou chuťou bylinného čaju Herbex Kapucínka a tymian, ktorý pomôže telu nadobudnúť stratenú obranyschopnosť. Bylinka kapucínka je považovaná za prírodné antibiotikum a pôsobí proti baktériám, ktoré spôsobujú zápalové ochorenia dýchacích ciest. Tymian prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu, uľahčuje odkašliavanie a pomáha so suchým kašľom. Má tiež stimulačné, antibakteriálne a dezinfekčné účinky. Čaj Kapucínka s tymianom sa odporúča piť dvakrát denne a po pár dňoch budete fit.

Rakytník a echinacea prispievajú k prirodzenej obranyschopnosti organizmu

 

Cítite, že je váš organizmus v tomto ročnom období oslabený? Bojíte sa, aby vás neskolila chrípka či nachladnutie? Doprajte si aj preventívne šálku čaju Rakytník a echinacea, ktorý prispieva k posilneniu imunitného systému. Rakytník obsahuje skupinu B vitamínov a vitamíny A, C, E a P, ktoré napomáhajú zvyšovať odolnosť organizmu. Okrem toho má proti infekčné účinky a odbúrava škodlivé látky v tele. Podporuje aj odolnosť voči stresu a posilňuje telo pri celkovom oslabení. Echinacea pomáha naštartovať činnosť bielych krviniek, ktoré sú nápomocné v boji proti nachladnutiu či chrípke. Taktiež tlmí bolesti v krku a nepríjemný kašeľ. Bylinný čaj Rakytník a echinacea môžete užívať aj ako prevenciu proti rôznym vírusom a baktériám, ktorým ste v týchto zimných mesiacoch vystavení. 

 

Skalná ruža je zdrojom antioxidantov a posilňuje imunitný systém 

Čaj s obsahom skalnej ruže -  Cistus Incanus, je zdrojom antioxidantov a prispieva k posilneniu imunitného systému. Skalná ruža je rastlinou pôvodom zo Stredozemia, nájdeme ju však i v našich končinách. Jej výnimočnosť spočíva najmä v jej účinkoch, ktoré sa už roky používajú v ľudovom liečiteľstve. Rastlina je bohatá na látky s antioxidačnými vlastnosťami, tzv. polyfenoly, ktoré napomáhajú budovať v tele imunitu. Skalnej ruži sa tak právom pripisujú protizápalové a dezinfekčné účinky, ktoré sú proti vírusom, baktériám aj plesniam. Čaj Cistus Incanus môžete užívať aj pri ochoreniach dýchacích ciest, chrípke alebo nádche. 

 

Viac informácií o čajoch nájdete na www.herbex.sk 

 

Súťaž:

Napíšte nám ako sa volá bylinka, ktorá je označovaná za prírodné antibiotiku a  pôsobí proti baktériám, ktoré spôsobujú zápalové ochorenia dýchacích ciest. 

3 z vás odmeníme balíčkom čajov Herbex .
Svoje odpovede posielajte na [email protected] v tvare meno, adresa, telefónne číslo.  

Dátum zverejnenia: